Teknoloji

Avrupa, Şirketlerden 5G Altyapısı İçin Para İsteyebilir

Tüm dünyada 5G’ye geçiş hızla devam ediyor ve altyapı çalışmaları devam ediyor. Bloomberg’in geçtiğimiz gün fark ettiği bir taslak, Avrupa Birliği’nin bu konuda değerli bir adım atmaya hazırlandığını ortaya koyuyor.

Belgeye göre yetkililer, Netflix ve Google’ın ana şirketi Alphabet gibi çok fazla bant genişliğine sahip şirketlerin yeni nesil internet altyapısına erişebildiğini söyledi. finansal destek sağlamakiçin teklif sunma sorununu karmaşıklaştırmaktadır.

Teknoloji devleri, Avrupa’nın 5G altyapısı için ödeme yapmak zorunda kalabilir

Şirketlerden gerekli altyapının oluşturulmasına katkıda bulunmalarını isteyen bu fikrin yeni olmadığını belirtmek gerekir. 2012’de Avrupa’dan da benzer bir teklif geldi. Geçen yıl, Avrupa Konseyi üyesi Thierry Barton, kimin ne ödemek zorunda olduğuna bakılmaksızın, Avrupa’nın 5G altyapısı konusunda ABD ve Asya’nın gerisinde kalabileceğine inanıyorum.solmuştu.

Tüm bunların ardından yeni yayınlanan belge, şirketlerden altyapıya takviye istenebileceğini ortaya koydu. Rapora göre öneriler, AB’nin akış ve diğer bilgi ağırlıklı hizmetler sağlayan büyük teknoloji devlerinin ürettikleri trafiğin ödenmesine katkıda bulunmalarını gerektiren ‘adil paylaşım’ vizyonunun bir parçası.

Belge, 5G taşınabilir ağlar ve fiber altyapı oluşturan şirketleri gösteriyor. maliyetini karşılamak için oluşturulan bir fona katkıda bulunabileceklerinive ayrıca teknoloji devleri için temel bir doğrudan ödeme sisteminin kurulmasıda tavsiye ediyor.

Tabii şu anda somut bir sonucun olmadığını belirtmekte fayda var. AB’nin elektronik irtibat düzenleyicisi, Ekim ayında Netflix ve YouTube gibi şirketlerin altyapılar için ödeme yapması gerektiğine dair bir kanıt olmadığını, böyle bir saldırının internet ekosistemine zarar verebileceğini belirtti. zarar verebilir dedi. Mevcut belge ise bu konudaki müzakerelerin devam ettiğini ve nihai kararın verileceğini ortaya koydu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu